Parasole reklamowe – z czego wytwarza się ich stelaże?

Posted on

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Parasol to popularny gadżet reklamowy, który sprawdzi się w przypadku tak małych, jak i dużych firm, bez względu na branżę, w jakiej się one specjalizują. Ze względu na dużą powierzchnię, umieścić można na nich zarówno logo marki, jak i jej hasło reklamowe czy dane teleadresowe. Produkty tego typu różnić mogą się od siebie między innymi wielkością czy materiałem wykonania. Jednym z parametrów, który warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze jest stelaż. Oto kilka przydatnych informacji, które mogą się okazać niezwykle użyteczne w czasie zakupów.Parasole reklamowe posiadają bazę, jaką jest stelaż. To właśnie na nim rozpięta jest jego czasza. Od stelaża zależy, czy taki produkt będzie odporny na negatywne działanie warunków atmosferycznych i posłuży naszym klientom przez długi czas. Najtańsze modele posiadają stelaże wykonane z metalu oraz aluminium. Pierwszy z nich jest materiałem ciężkim, co może nieco utrudniać codzienne użytkowanie produktu. Nie należy on także do najtrwalszych. Stelaże aluminiowe są z kolei lekkie oraz wytrzymałe. Bardzo często pokrywa się je specjalną warstwą, na przykład tytanową, która ma za zadanie zwiększyć ich trwałość.

Parasole reklamowe lepszej jakości posiadają stelaż wyprodukowany z włókna szklanego. Jest to materiał zarówno elastyczny, jak i wytrzymały. Nawet jeżeli został on wykorzystany wyłącznie jako wzmocnienie aluminiowej konstrukcji, sprawia, że produkt staje się o wiele trwalszy. Największą wytrzymałością charakteryzują się parasole wykonane z niezwykle elastycznego oraz wytrzymałego włókna węglowego.

Niektóre parasole reklamowe dobrze sprawdzą się także w burzy. Zalicza się do nich modele ze stelażami aluminiowymi oraz z włókna szklanego oraz węglowego. Korzystanie podczas silnych opadów deszczu z parasola z metalowym stelażem może być z kolei nieco niebezpieczne. Ważnym elementem każdego stelaża są żebra, pomiędzy którymi rozpięte są trójkątne kawałki materiały czaszy. Znacząca większość parasoli posiada 8 żeber. Im jest ich więcej, tym taki produkt jest bardziej odporny na zniszczenie.

Tags: , ,